Implanty okrągłe czy anatomiczne – które wybrać?

Powiększenie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w NawMedica – Klinika Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu. Pacjentki decydujące się na powiększenie piersi mogą dokonać wyboru implantów. Decyzja może paść na implanty anatomiczne lub okrągłe. Tłumaczymy, czym się różnią, które cieszą się większym zainteresowaniem oraz jaki wybór może okazać się lepszy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym różnią się od siebie implanty?
  • Jaki kształt piersi można uzyskać dzięki implantom anatomicznym, a jaki dzięki implantom okrągłym?
  • Co w wyborze implantów jest najważniejsze?
  • Czego Pacjentka dowie się podczas konsultacji z doktorem Ryszardem Nawrockim?

Decyzja o powiększeniu piersi może być spowodowana kompleksami, asymetrią biustu, chęcią podniesienia i ujędrnienia piersi. Na operację decydują się kobiety w różnym wieku i w różnej sytuacji. W tej publikacji skupimy się na wyborze, jakiego Pacjentki będą musiały dokonać – mowa o rodzaju implantów.

Implanty okrągłe i anatomiczne – czym się różnią?

Jedną z najtrudniejszych decyzji jest wielkość implantu. Doktor Ryszard Nawrocki do każdej Pacjentki podchodzi indywidualnie i pomaga dobrać implanty do sylwetki, budowy klatki piersiowej i oczekiwań. Może się zdarzyć, że zarówno implanty anatomiczne i okrągłe dadzą bardzo podobny efekt – gdy Pacjentka ma ładny kształt piersi, dobre pokrycie tkankowe oraz nie planuje dużego rozmiaru implantu. W przypadku, jeśli Pacjentka ma filigranową sylwetkę, jest bardzo szczupła i ma małe piersi, kształt implantu będzie miał duże znaczenie.

Implanty okrągłe posiadają pełny górny biegun – atrakcyjny dekolt pełnych piesi uzyskiwany jest zazwyczaj właśnie przy użyciu implantów okrągłych. Nie oznaczają one jednak, że efekt wypełnionych implantem piersi będzie zauważalny – jak wspomnieliśmy, wiele zależy od rozmiaru implantu. Warto również dodać, że w przypadku implantów okrągłych ważną rolę odgrywa grawitacja, dzięki której piersi mogą uzyskać naturalny wygląd. Mimo wszystko implanty okrągłe często są wybierane są przez Panie chcące uzyskać efekt pełnych, obfitych piersi

Podczas wizyty w NawMedica u doktora Ryszarda Nawrockiego każda Pacjentka będzie mogła obejrzeć i porównać implanty okrągłe z anatomicznymi.

Implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny kształt i miękkość, są mniej widoczne niż modele okrągłe. Dodatkowo zachowują lekką linię opadania. Implanty anatomiczne mają postać łzy, dzięki czemu przypominają kształt gruczołu piersiowego. Ten rodzaj implantu jest często wybierany przez kobiety, którym zależy na dyskretnym efekcie i uzyskaniu naturalnego wyglądu. To również rozwiązanie polecane Pacjentkom, których piersi utraciły jędrność – np. po ciąży, karmieniu piersią czy znacznej utracie wagi.

Co bardzo ważne – podczas konsultacji warto określić, jaki efekt Pacjentka chce uzyskać. Czy zależy jej na piersiach naturalnych, czy chciałaby uzyskać duży rozmiar, a może chce biust wymodelować, podwyższyć itd.

Czym różnią się od siebie implanty? 

Warto wspomnieć, że różnica w implantach piersi to nie tylko kształt – okrągły lub anatomiczny. Implanty piersi różnią się również teksturą – może być gładka lub porowata, oraz rodzajem wypełnienia – może być to standardowy żel, silikon lub żel z mikrosferami.

Implanty różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również strukturą i wypełnieniem.

Dr Ryszard Nawrocki poświęca uwagę każdej Pacjentce – mając świadomość, jak wiele pytań pojawia się przed wykonaniem operacji powiększenia piersi. Sprawa doboru implantu jest kwestią bardzo indywidualną – trzeba pamiętać, że to, co sprawdzi się u kogoś nie jest gwarancją, że zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlatego na pytania – jaki implant wybrać, jaka wielkość implantu będzie idealna, implant okrągły czy anatomiczny, nie ma uniwersalnej odpowiedzi.

Operacja powiększenia piersi każdorazowo poprzedza konsultacja. Można umówić się na spotkanie bezpośrednio w Klinice – NawMedica Klinika Chirurgii Plastycznej, ul. Dolnobrzeska 5a we Wrocławiu lub online, dzwoniąc pod numer 782 139 601 lub wypełniając formularz.

 

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne