Piersi

Powiększanie piersi, pomniejszanie piersi, lifting piersi – kobiety mogą mieć inne oczekiwania wobec swoich piersi. Zmiany dotyczące biustu często wiążą się z poprawą samopoczucia i wzmocnieniem pewności siebie.

Ile czasu nosić pas uciskowy po operacji powiększenia piersi?

Operacja powiększenia piersi to jeden z najpowszechniej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, skoro idealny biust to marzenie wielu kobiet. Jednak, aby móc cieszyć się upragnionym efektem, koniecznie należy przestrzegać zasad obowiązujących kobiety przechodzące rekonwalescencję po zabiegu. Jednym z nich jest konieczność noszenia pasa uciskowego przytrzymującego powiększony biust.

Powiększenie biustu a karmienie piersią

„Czy po operacji piersi można karmić piersią?” – to jedno z częstych pytań, zadawanych przez Pacjentki podczas konsultacji. Odpowiedź, jak na wiele innych ważnych pytań, brzmi: „tak, ale…”. Szczegóły opisujemy w poniższym tekście.

Operacja zmniejszenia biustu – redukcja piersi

„Chirurgia plastyczna” – gdy myślimy o tej dziedzinie, z reguły pierwszym naszym skojarzeniem jest operacja powiększenia biustu. Nie bez powodu, gdyż zabieg ten jest jednym z najpopularniejszych wśród klientek klinik plastycznych. Ale są osoby, które potrzebują czegoś zgoła przeciwnego – jest to operacja zmniejszenia biustu.  Jakie są wskazania do jej przeprowadzenia i z czym wiąże się zabieg znany również jako redukcja piersi lub mammoplastyka?

Asymetria piersi – takie same czy różne implanty?

Asymetria piersi to termin, którym określa się sytuację, gdy piersi jednej osoby mają różne kształty i rozmiary. Oczywiście, żadna kobieta nie ma idealnie symetrycznych piersi, ale u niektórych pacjentek jest to o wiele bardziej widoczne niż u innych. Sytuacja ta nierzadko odbija się negatywnie na psychice pacjentki, odbierając poczucie pewności siebie i wpędzając w poczucie wstydu. Dodatkowo, utrudnia dobór odpowiednio dopasowanego stroju, szczególnie biustonoszy i kostiumów kąpielowych.

Sport, aktywność i ćwiczenia po zabiegu powiększenia biustu

Istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę w powrocie do pełnej sprawności po operacji powiększenia piersi, jest czas. Okres, w którym ciało dochodzi do siebie po tym zabiegu to 6-8 tygodni. Jakiego rodzaju aktywność fizyczna jest wskazana w tym czasie i czy w ogóle po operacji plastycznej można ćwiczyć? A zatem, kiedy można wrócić do aktywności?

Fizjoterapia po zabiegu powiększenia piersi

Operacja powiększenia piersi to z całą pewnością najczęściej przeprowadzany zabieg z szerokiego zakresu usług jaki oferuje chirurgia plastyczna. Choć jest to procedura przeprowadzana rutynowo, to wiąże się ona jednak z dość głęboką ingerencją w ciało Pacjentki, a co za tym idzie, niesie za sobą konieczność odbycia rekonwalescencji.

Implanty okrągłe czy anatomiczne – które wybrać?

Powiększenie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w NawMedica – Klinika Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu. Pacjentki decydujące się na powiększenie piersi mogą dokonać wyboru implantów. Decyzja może paść na implanty anatomiczne lub okrągłe. Tłumaczymy, czym się różnią, które cieszą się większym zainteresowaniem oraz jaki wybór może okazać się lepszy.

Jak się przygotować do zabiegu chirurgii plastycznej?

Zabieg chirurgii plastycznej jest tak samo poważny, jak każdy inny zabieg chirurgiczny i pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Konkretnych wskazówek udziela lekarz prowadzący, jednak istnieją ogólne zasady, o których warto wiedzieć. Przeczytaj nasz krótki artykuł.

Podniesienie piersi

Zabieg wykonuje się w celu poprawy kształtu piersi i ma na celu uniesienie opadniętych, zanikowych piersi. Polega na wycięciu nadmiaru skóry piersi i przeniesieniu wyżej kompleksu brodawka – otoczka. Utrata elastyczności skóry to częsty problem, z którym borykają się kobiety po ciąży, karmieniu piersią czy też intensywnym odchudzaniu.

Zmniejszenie piersi

Zabieg polega na zmniejszeniu masy piersi, a zwłaszcza usunięciu części skóry wokół otoczek brodawek i w dolnych kwadrantach piersi, wycięciu części gruczołów piersiowych oraz wymodelowaniu piersi tak, aby brodawki i otoczki znalazły się na zaplanowanej wysokości, a ich wielkość była odpowiednia do sylwetki kobiety.

Powiększenie piersi

Zabieg powiększenia piersi przeprowadza się z użyciem implantów piersiowych umożliwiających korektę kształtu i wielkości biustu. Dla wielu kobiet powiększenie biustu wiąże się również z poprawą samopoczucia czy też wyższym poziomem pewności siebie. Brak akceptacji własnego ciała może kobiecie bardzo utrudnić życie oraz negatywnie wpłynąć na relacje z innymi ludźmi.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne