Ciało

Nadmiar tkanki tłuszczowej, brak jędrności i elastyczności skóry – to problemy, które mogą być źródłem kompleksów. Takie zabiegi jak odsysanie tłuszczu, plastyka brzucha czy korekcja nadmiaru skóry mogą w tym pomóc.

Ile czasu nosić pas uciskowy po operacji powiększenia piersi?

Operacja powiększenia piersi to jeden z najpowszechniej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, skoro idealny biust to marzenie wielu kobiet. Jednak, aby móc cieszyć się upragnionym efektem, koniecznie należy przestrzegać zasad obowiązujących kobiety przechodzące rekonwalescencję po zabiegu. Jednym z nich jest konieczność noszenia pasa uciskowego przytrzymującego powiększony biust.

Plastyka powłok brzusznych – na czym polega?

Plastyka powłok brzusznych, znana również jako abdominoplastyka, to chirurgiczna procedura mająca na celu poprawę wyglądu obszaru brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni brzucha. Abdominoplastyka jest często wybierana przez osoby, które doświadczyły znacznej utraty wagi, przebyły ciążę lub w następstwie działania innych czynników, które mogą prowadzić do zwiotczenia skóry i rozluźnienia mięśni brzucha. Procedura ta ma na celu uzyskanie bardziej jędrnego, płaskiego i estetycznego brzucha.

Lifting twarzy i szyi – recepta na młody wygląd?

Podobno wygląd to nie wszystko, ale trudno nie przyznać, że żyjemy w czasach, które premiują ludzi młodych i pięknych. Nie dziwi zatem, że wiele osób szuka sposobu na to, by cofnąć czas i sprawić, aby ich wizerunek znowu nabrał młodzieńczych cech. Jednym z takich sposobów jest lifting twarzy i szyi wykonywany w gabinecie chirurgii plastycznej. Na czym polega ta procedura i czy faktycznie jest to recepta na młody wygląd?

Korekcja nadmiaru skóry – kiedy i dla kogo?

Skóra to bardzo elastyczny organ, jednak w niektórych przypadkach nie jest ona w stanie „nadążyć” za zmianami w organizmie. Jest to szczególnie widoczne w przypadkach szybkiej, gwałtownej utraty wagi, co często może skutkować powstaniem zwisających fałdów skórnych w miejscach, które straciły swoją objętość.

Labioplastyka – czym jest plastyka warg sromowych?

Labioplastyka, znana również jako plastyka warg sromowych, to procedura chirurgiczna dotycząca korekcji lub zmiany kształtu warg sromowych większych (łac. labia majora) i mniejszych (łac. labia minora) u kobiet.

Powiększenie biustu a karmienie piersią

„Czy po operacji piersi można karmić piersią?” – to jedno z częstych pytań, zadawanych przez Pacjentki podczas konsultacji. Odpowiedź, jak na wiele innych ważnych pytań, brzmi: „tak, ale…”. Szczegóły opisujemy w poniższym tekście.

Korekta uszu – na czym polega otoplastyka i jak długo trwa rekonwalescencja?

Kosmetyczna plastyka uszu, zwana również otoplastyką, jest rodzajem chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, która może poprawić rozmiar, kształt lub położenie ucha zewnętrznego poprzez zmianę kształtu chrząstki. Operacja ta może być wykonana w każdym wieku, po tym jak uszy przestaną rosnąć, co zazwyczaj ma miejsce w wieku 5 lub 6 lat.

Asymetria piersi – takie same czy różne implanty?

Asymetria piersi to termin, którym określa się sytuację, gdy piersi jednej osoby mają różne kształty i rozmiary. Oczywiście, żadna kobieta nie ma idealnie symetrycznych piersi, ale u niektórych pacjentek jest to o wiele bardziej widoczne niż u innych. Sytuacja ta nierzadko odbija się negatywnie na psychice pacjentki, odbierając poczucie pewności siebie i wpędzając w poczucie wstydu. Dodatkowo, utrudnia dobór odpowiednio dopasowanego stroju, szczególnie biustonoszy i kostiumów kąpielowych.

Sport, aktywność i ćwiczenia po zabiegu powiększenia biustu

Istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę w powrocie do pełnej sprawności po operacji powiększenia piersi, jest czas. Okres, w którym ciało dochodzi do siebie po tym zabiegu to 6-8 tygodni. Jakiego rodzaju aktywność fizyczna jest wskazana w tym czasie i czy w ogóle po operacji plastycznej można ćwiczyć? A zatem, kiedy można wrócić do aktywności?

Fizjoterapia po zabiegu powiększenia piersi

Operacja powiększenia piersi to z całą pewnością najczęściej przeprowadzany zabieg z szerokiego zakresu usług jaki oferuje chirurgia plastyczna. Choć jest to procedura przeprowadzana rutynowo, to wiąże się ona jednak z dość głęboką ingerencją w ciało Pacjentki, a co za tym idzie, niesie za sobą konieczność odbycia rekonwalescencji.

Zabiegi chirurgii plastycznej u dzieci – czy to możliwe?

Wbrew obiegowym opiniom chirurgia plastyczna nie zajmuje się jedynie redukcją zmarszczek, liposukcją i korekcją piersi. Jest to szeroka dziedzina, której celem jest również korekcja wad wrodzonych i rozwojowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie pacjenta. Operacja może być wskazana również u bardzo młodej osoby. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach zaleca się zabiegi chirurgii plastycznej u dzieci.

Jak się przygotować do zabiegu chirurgii plastycznej?

Zabieg chirurgii plastycznej jest tak samo poważny, jak każdy inny zabieg chirurgiczny i pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Konkretnych wskazówek udziela lekarz prowadzący, jednak istnieją ogólne zasady, o których warto wiedzieć. Przeczytaj nasz krótki artykuł.

Na czym polega labioplastyka i kiedy jest wykonywana?

Chirurgia estetyczna stale się rozwija, oferując możliwość zmiany wyglądu nie tylko twarzy, ale także stref intymnych. Labioplastyka to jeden z coraz chętniej wykonywanych zabiegów w obrębie warg sromowych, który ma na celu przywrócenie im naturalnego wyglądu i funkcji fizjologicznych.

Lipostransfer

Chociaż w większości przypadków pacjentki dążą do redukcji tkanki tłuszczowej, w niektórych sytuacjach przeszczep tłuszczu jest pożądany. Lipotransfer to zabieg, którego celem jest modelowanie wybranej okolicy ciała własnym tłuszczem.

Labioplastyka

Labioplastyka warg sromowych mniejszych – ginekologia plastyczna, jest jednym z zabiegów cieszących się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem Pacjentek i coraz częściej wykonywanych. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjentek chirurgicznie może być wykonywane pomniejszenie lub powiększenie warg sromowych.

Korekcja nadmiaru skóry

Zamierzonym i oczekiwanym efektem przeprowadzonej operacji bariatrycznej jest znaczna utrata masy ciała, co niekiedy wiąże się z uwidocznieniem nadmiaru wiotkiej skóry w różnych partiach ciała – ramiona, opadające piersi, tzw. fartuch brzuszny, uda.

1 2

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne