Ciało

Nadmiar tkanki tłuszczowej, brak jędrności i elastyczności skóry – to problemy, które mogą być źródłem kompleksów. Takie zabiegi jak odsysanie tłuszczu, plastyka brzucha czy korekcja nadmiaru skóry mogą w tym pomóc.

Zabiegi chirurgii plastycznej u dzieci – czy to możliwe?

Wbrew obiegowym opiniom chirurgia plastyczna nie zajmuje się jedynie redukcją zmarszczek, liposukcją i korekcją piersi. Jest to szeroka dziedzina, której celem jest również korekcja wad wrodzonych i rozwojowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie pacjenta. Operacja może być wskazana również u bardzo młodej osoby. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach zaleca się zabiegi chirurgii plastycznej u dzieci.

Jak się przygotować do zabiegu chirurgii plastycznej?

Zabieg chirurgii plastycznej jest tak samo poważny, jak każdy inny zabieg chirurgiczny i pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Konkretnych wskazówek udziela lekarz prowadzący, jednak istnieją ogólne zasady, o których warto wiedzieć. Przeczytaj nasz krótki artykuł.

Na czym polega labioplastyka i kiedy jest wykonywana?

Chirurgia estetyczna stale się rozwija, oferując możliwość zmiany wyglądu nie tylko twarzy, ale także stref intymnych. Labioplastyka to jeden z coraz chętniej wykonywanych zabiegów w obrębie warg sromowych, który ma na celu przywrócenie im naturalnego wyglądu i funkcji fizjologicznych.

Lipostransfer

Chociaż w większości przypadków pacjentki dążą do redukcji tkanki tłuszczowej, w niektórych sytuacjach przeszczep tłuszczu jest pożądany. Lipotransfer to zabieg, którego celem jest modelowanie wybranej okolicy ciała własnym tłuszczem.

Labioplastyka

Labioplastyka warg sromowych mniejszych – ginekologia plastyczna, jest jednym z zabiegów cieszących się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem Pacjentek i coraz częściej wykonywanych. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjentek chirurgicznie może być wykonywane pomniejszenie lub powiększenie warg sromowych.

Korekcja nadmiaru skóry

Zamierzonym i oczekiwanym efektem przeprowadzonej operacji bariatrycznej jest znaczna utrata masy ciała, co niekiedy wiąże się z uwidocznieniem nadmiaru wiotkiej skóry w różnych partiach ciała – ramiona, opadające piersi, tzw. fartuch brzuszny, uda.

Plastyka powłok brzusznych

W Klinice wykonujemy również zabiegi z zakresu plastyki powłok brzusznych np. dla kobiet po ciąży. Plastyka brzucha to zabieg wykonywany w celu usunięcia nadmiaru skóry oraz redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Odsysanie tłuszczu

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, który jest przyczyną poważnych kompleksów zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zbyt dużej ilości tłuszczu zgromadzonego w newralgicznych miejscach nie zawsze można pozbyć się odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna oferująca odsysanie tłuszczu z różnych partii ciała.

Liposukcja brzucha i boczków

Zgromadzona w nadmiarze tkanka tłuszczowa to problem, który jest przyczyną poważnych kompleksów. Wyjściem naprzeciw oczekiwań jest liposukcja – operacja z zakresu chirurgii plastycznej, dzięki której można wymodelować sylwetkę.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne