Twarz

Decyzja o korekcji nosa, korekcja uszu, przeprowadzenia liftingu twarzy i szyi czy korekcja powiek nie zawsze podyktowana jest względami estetycznymi.

Opadanie nosa po operacji plastycznej

Operacja korekcji nosa, tak zwana rynoplastyka, to zabieg wykonywany w celu poprawy wyglądu nosa i zmiany jego kształtu. Czasem wykonuje się ją również by przywrócić drożność nosa, na przykład po urazie lub w przypadku, gdy u pacjenta występuje skrzywienie przegrody nosowej. Po operacji plastycznej następuje czas rekonwalescencji – wtedy też nos lekko opada i do roku zyskuje docelowy wygląd.

Lip lift – na czym polega zabieg poprawiający kształt ust?

Zabieg lip lift to popularny sposób na wymodelowanie kształtu górnej wargi, poprawienie wyglądu skóry pomiędzy czerwienią ust a nosem. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg lip lift, ile trwa rekonwalescencja, jak się do niego przygotować oraz dla kogo jest dedykowany.

Operacja przegrody nosowej – korekcja nosa

Jeśli cierpisz na takie problemy, jak ciągle zatkany nos, nieustannie powracające infekcje górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok lub gardła, zapalenie ucha środkowego), głośne chrapanie, pogorszenie zmysłu powonienia i krwawienie z nosa albo nawracające bóle głowy, to być może masz krzywą przegrodę nosową. W takiej sytuacji pomoc może operacja przegrody nosowej, czyli inaczej septoplastyka.

Korekta powiek dolnych i górnych

“Oko jest zwierciadłem duszy” – to znana prawda. Czasem jednak potrzeba nieco pracy, by to zwierciadło faktycznie ukazywało całe wewnętrzne piękno. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi zabieg , jakim jest korekta powiek dolnych i górnych. Na czym polega ta operacja i jak wygląda rekonwalescencja po tym, jak dokonana zostanie plastyka powiek? Jak wygląda opieka nad Pacjentem w Centrum NawMedica we Wrocławiu?

Korekta uszu – na czym polega otoplastyka i jak długo trwa rekonwalescencja?

Kosmetyczna plastyka uszu, zwana również otoplastyką, jest rodzajem chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, która może poprawić rozmiar, kształt lub położenie ucha zewnętrznego poprzez zmianę kształtu chrząstki. Operacja ta może być wykonana w każdym wieku, po tym jak uszy przestaną rosnąć, co zazwyczaj ma miejsce w wieku 5 lub 6 lat.

Jak podnieść opadającą powiekę?

Efekt opadających powiek nadaje twarzy smutny wygląd, dodaje też lat. Jednak nie są to jedyne problemy wywołane tym defektem. Opadające powieki mogą utrudniać widzenie, zjawisko to zwane jest ptozą. Dlatego korekcja powiek zalecana jest w niektórych przypadkach nie tylko ze względów estetycznych, ale także medycznych. Na czym polega zabieg?

Jak się przygotować do zabiegu chirurgii plastycznej?

Zabieg chirurgii plastycznej jest tak samo poważny, jak każdy inny zabieg chirurgiczny i pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Konkretnych wskazówek udziela lekarz prowadzący, jednak istnieją ogólne zasady, o których warto wiedzieć. Przeczytaj nasz krótki artykuł.

Implant bródki

Zabieg wykonuje się najczęściej  z powodu wrodzonego cofnięcia bródki (niedorozwoju) lub dysproporcji owalu twarzy. Zabieg wykonuje się z cięcia wewnątrzustnego, polega na wprowadzeniu i ufiksowaniu dopasowanego wcześniej implantu w okolicy bródki. Pacjent przebywa w klinice jedną dobę.

Blizny i znamiona twarzy

Blizna powstaje w wyniku przebytego zabiegu operacyjnego, różnego rodzaju stanu chorobowego lub urazu. Korekcja blizny polega na jej chirurgicznym opracowaniu, wycięciu starej blizny i nadaniu jej nowego, zwykle mniejszego kształtu. Zmiany występujące na skórze można usuwać  lub korygować stosując różnego rodzaju plastyki miejscowe.

Korekcja uszu

Korekcja uszu to operacja plastyczna, która pozwala na dokonanie estetycznych zmian w obrębie małżowin usznych. Częstą przyczyną takiego zabiegu jest niedostatecznie wykształcona muszla, co wymaga przeprowadzenia rekonstrukcji małżowin usznych. W naszej Klinice wykonujemy zabiegi korekcji uszu, w tym rekonstrukcji małżowiny usznej. Pomagamy rozwiązać problem niesymetrycznych i odstających uszu.

Korekcja nosa

Decyzja o korekcji kształtu nosa nie zawsze podyktowana jest względami estetycznymi. Operacje nosa przeprowadza się najczęściej z powodu jego nieprawidłowej budowy – zbyt dużego nosa, garbu chrzęstno-kostnego, zapadnięcia grzbietu, skrzywienia bocznego lub zniekształcenia końca nosa, a także z powodu krzywej przegrody upośledzającej oddychanie.

Korekcja powiek

Zajmujemy się operacyjną korekcją powiek pozwalającą na optyczne otworzenie oka i odmłodzenie spojrzenia. Wykonujemy plastykę powiek górnych i dolnych. Korekcja powiek, czyli operacja opadających powiek, blefaroplastyka, pozwala uporać się z nieestetycznie opadającymi powiekami, które zwykle dodają lat i zmieniają wyraz twarzy, często ograniczają także widzenie (ptoza). Efekt opadających powiek nadaje twarzy smutny wygląd i nie zawsze defekt ten można skorygować makijażem lub mimiką.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi, czyli operacja chirurgiczna podciągnięcia tkanek miękkich twarzy (nazywana także face lifting) jest procedurą z zakresu chirurgii plastycznej. Jej celem jest poprawienie wyglądu, a zwłaszcza usunięcie zewnętrznych oznak starzenia się skóry na twarzy i szyi. Oferujemy lifting twarzy i szyi, dzięki któremu można usunąć zmarszczki i zredukować nadmiar skóry, a tym samym walczyć z widocznymi oznakami starzenia się.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne