Opalanie się, korzystanie z solarium, sauna – ile czasu musi minąć od operacji powiększenia piersi?

Nadeszło lato i sezon wakacyjny. To czas urlopów i aktywności na słońcu, a wraz z nim – pytania o to, ile czasu musi minąć od operacji powiększenia piersi, zanim opalanie się, korzystanie z solarium, czu sauna będą bezpieczne?

Operacja powiększenia piersi – czy można się opalać?

Po upływie ok. 24 godzin od operacji powiększenia biustu Pacjentka wypisywana jest do domu, ale to nie oznacza, że jej życie w stu procentach wraca do normy. Proces rekonwalescencji dopiero się zaczyna. W tym czasie Pacjentka powinna ściśle przestrzegać zaleceń pooperacyjnych i regularnie pojawiać się na badaniach kontrolnych.

Choć różni się to w zależności od rodzaju operacji i miejsca na ciele poddanego zabiegowi, przyjmuje się, że Pacjentka może zacząć w miarę normalnie funkcjonować już po upływie ok. 7 dni od zabiegu.

Przeczytaj również: Lifting piersi po porodzie i dużej utracie wagi

Oczywiście, pod pojęciem “normalnego funkcjonowania” nie mamy na myśli wysiłku fizycznego! Do bardziej wymagających aktywności można wrócić najwcześniej po miesiącu od daty operacji, choć najlepiej jest odczekać jeszcze dłuższy czas.

Operacja plastyczna a opalanie się

Aktywność fizyczna to jedno, a co z opalaniem się albo korzystaniem z solarium? Tutaj, niestety, zalecenia są jeszcze bardziej restrykcyjne. Pacjentki powinny unikać działania promieni ultrafioletowych – czy tych emitowanych przez lampy solarium, czy też tych pochodzących wprost ze Słońca – co najmniej przez pierwsze 6 miesięcy rekonwalescencji.

Choć dla wielu kobiet brzmi to jak wyrok, jest to spowodowane koniecznością zadbania o blizny pooperacyjne. Wystawione na działanie promieni świeże blizny mogą ściemnieć i już nigdy nie zmienić koloru, na zawsze pozostawiając na ciele pamiątkę po niefrasobliwym opalaniu się.

Jeśli jednak Pacjentka będzie zasłaniać miejsca operacji, nie będzie się przegrzewać, może – rozsądnie – korzystać z uroków wakacji. Choć, co szczególnie podkreślamy, należy kontaktować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek problemów lub pytań. Dr Ryszard Nawrocki jest dyspozycyjny dla swoich Pacjentek pod adresem info@drnawrocki.com.pl.

Korzystanie z sauny po operacji plastycznej

Podobnie jest w przypadku korzystania z sauny, szczególniej tej, w której czynnikiem ogrzewającym są promienie podczerwone. Większość lekarzy zaleca, aby przez okres nawet kilku miesięcy po operacji nie nagrzewać zbytnio gojących się miejsc. Do sesji w saunie parowej należy wracać stopniowo (najlepiej 1 raz w tygodniu), zaczynając 2-3 miesiace po operacji. Oczywiście, najlepiej jest uprzednio skonsultować ten zamiar z lekarzem, który potwierdzi, że jest to bezpieczne z punktu widzenia procesu rekonwalescencji!

Jak widać, droga do pięknego ciała nie kończy się na stole operacyjnym. Aby móc mówić o pełnym sukcesie konieczne jest powstrzymanie się od niektórych czynności, nawet tych, które sprawiają nam wielką przyjemność.

Żeby mieć pewność, że osiągniemy zamierzony efekt, warto konsultować się z lekarzem, który śledzi postępy rekonwalescencji i będzie najlepiej wiedział, czy dana aktywność może nam zaszkodzić.

Jednym z miejsc, które fachowo przeprowadzają Pacjentki przez cały proces rekonwalescencji jest Klinika Chirurgii Plastycznej dr. Ryszarda Nawrockiego we Wrocławiu. 

Umów się na wizytę już dziś:

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne