Lifting piersi po porodzie i dużej utracie wagi

Lifting piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Dzieje się tak nie tylko dlatego, żeby zrealizować marzenia Pacjentek o pięknym biuście.

 

Wielki sukces i ogromne szczęście, jakie wiąże się z faktem wydania na świat nowego życia lub pozbycia się niechcianych kilogramów, ma też – niestety – swoje ciemniejsze oblicze. Wiąże się to z tym, jak zbudowany jest kobiecy gruczoł piersiowy, w którego skład wchodzi zarówno tkanka tłuszczowa, jak i gruczołowa. Utrzymywane są one we właściwym miejscu przez skórę. Niestety, na skutek utraty elastyczności włókien kolagenowych skóry, piersi tracą swoją jędrność i objętość. Dzieje się to z wiekiem, ale może również być efektem innych sytuacji.

Lifting piersi po porodzie – kiedy?

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia – to truizm. Jednym z organów, które przechodzą największą transformację jest skóra. Ulega ona wtedy rozciągnięciu, szczególnie w okolicach brzucha i piersi. 

Biust ciężarnej kobiety powiększa się w czasie ciąży wraz ze wzrostem gruczołów mlekowych, które podejmują wytężoną pracę. Niestety, u niektórych kobiet, zmiana ta jest nieodwracalna – ich piersi nigdy samodzielnie nie powrócą do dawnego rozmiaru i kształtu. Dodatkowym obciążeniem jest także karmienie piersią, gdyż biust traci wówczas swoje wypełnienie, a skóra ulega rozciągnięciu.

Na tego typu deformacje narażone są szczególnie kobiety, które naturalnie posiadają już obfity biust, a ich skóra jest mniej elastyczna. Rozciąga się ona wtedy nadmiernie, powodując dyskomfort estetyczny pacjentki i chęć poprawy sytuacji.

Lifting piersi po dużej utracie wagi – kiedy?

Kolejną sytuacją, gdy konieczna może być operacja podniesienia piersi jest moment, w którym kobieta w szybki sposób traci na wadze. Zdarza się to na przykład w przypadku takich zabiegów, jak chirurgiczne zmniejszenie żołądka, zwane jako operacja bariatryczna.

Gwałtowne chudnięcie Pacjentek po tego typu zabiegach odbija się na wyglądzie ich piersi. Skóra, która nie jest w stanie “nadążyć” za zmniejszającą się objętością tkanki tłuszczowej w obrębie biustu robi się obwisła, a sam biust opada i traci swój dotychczasowy kształt.

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem z sytuacji jest lifting piersi.

Lifting piersi – na czym polega?

Mastopeksja – bo taką fachową nazwę nosi operacja podniesienia biustu – to zabieg przebiegający w znieczuleniu ogólnym. Po uśpieniu Pacjentki, chirurg usuwa nadmiar zwiotczałej skóry i przesuwa brodawkę sutkową we właściwe miejsce zmniejszając ją uprzednio (jeśli i ona uległa rozciągnięciu).

W dalszej kolejności następuje faza formowania piersi.

Lifting piersi – rekonwalescencja i zalecenia po operacji

Po operacji Pacjentki z reguły pozostają w klinice na obserwacji. Trwa to 24 godziny, po których może ona wrócić do domu. 

Po około tygodniu następuje ściągnięcie szwów, ale nie oznacza to końca procesu rekonwalescencji. Przez 14 dni po zabiegu Pacjentka może obserwować zasinienie operowanej okolicy ciała, a specjalną bieliznę – biustonosze bezszwowe i bez fiszbin – powinna nosić przez 2 miesiące.

Do codziennej aktywności można wrócić już po kilku dniach, ale z uprawianiem lekkiego sportu warto poczekać około 1 miesiąc lub nawet dłużej.

Ważne jest, aby w czasie rekonwalescencji nie zaniedbywać higieny. Należy pamiętać jedynie, by dobrze osuszyć piersi i za każdym razem spryskać ranę środkiem odkażającym oraz nałożyć nowy jałowy opatrunek.

Lifting piersi – efekty

Aby móc jak najdłużej cieszyć się pięknym biustem, należy zrezygnować z palenia tytoniu, który osłabia włókna kolagenowe, i nosić odpowiednią bieliznę. Dobrze jest także wspomagać produkcję kolagenu przez organizm za pomocą suplementacji.

Warto też przeprowadzić operację w renomowanej klinice, takiej która gwarantuje możliwie najdłuższy czas utrzymywania się pożądanego efektu. W mieście takim jak Wrocław nie jest trudno znaleźć klinikę, w której ofercie znajduje się operacja piersi. Najlepiej jednak zaufać specjalistom z doświadczeniem i sukcesami w tej dziedzinie.

Umów się na wizytę już dziś:
tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

 

 

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne