Biustonosz pooperacyjny – jaki wybrać? Dlaczego warto wybrać dobry biustonosz pooperacyjny?

Damskie piersi są wrażliwe i delikatne. Nie dziwi zatem fakt, że kobiety spędzają wiele czasu na poszukiwaniach idealnego biustonosza. Dziś kilka słów na temat biustonosza pooperacyjnego, który dopiera lekarz po operacji powiększenia piersi. Biustonosz jest zakładany tuż po operacji i powinien być noszony przez kilka tygodni.

Biustonosz pooperacyjny – co to jest?

Operacje korekty kształtu piersi, powiększania lub zmniejszania biustu, mastektomia – to operacje polegające na głębokiej ingerencji w tkankę pacjentki. Biustonosz pooperacyjny można określić mianem specjalistycznego opatrunku, który nie tylko ma za zadanie poprawić komfort, ale i przeciwdziałać wystąpieniu powikłań. 

Biustonosz pooperacyjny – jak to działa?

Konstrukcja tej specjalistycznej bielizny różni się w zależności od tego, jakiego rodzaju operację przeszła pacjentka. Operacja powiększenia piersi będzie wymagała konkretnego biustonosza. Dobrze dobrany biustonosz pooperacyjny wspomoże proces gojenia się tkanek, będzie przeciwdziałać obrzękowi i stanom zapalnym i przyczyni się do zachowania prawidłowej postawy ciała.

Przeczytaj również: Asymetria piersi – takie same czy różne implanty?


Dodatkowo, ze względu na fakt, że pacjentki po operacji mają ograniczone możliwości ruchu, a operowane miejsce wymaga łatwego dostępu, stanik pooperacyjny ma zapięcie umieszczone z przodu.

Biustonosz pooperacyjny – jak dobrać?

Ponieważ rekonwalescencja po operacji piersi trwa kilka tygodni, warto wybrać taki stanik pooperacyjny, który będzie wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku i przewiewnego materiału. Oczywiście nie należy zapominać o właściwym dobraniu rozmiaru bielizny – dr Ryszard Nawrocki dobiera odpowiedni biustonosz pooperacyjny, który zapewnia komfort ale i pomaga w jak najszybszej rekonwalescencji.

Dobrze dobrany biustonosz pooperacyjny wspomoże proces dochodzenia do siebie pacjentki po operacji piersi, przyspieszając moment, gdy będzie ona mogła w pełni zacząć cieszyć się nową, piękną sylwetką!

 

Umów konsultację w najbliższym wolnym terminie: 782 139 601

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne