Asymetria piersi – takie same czy różne implanty?

Asymetria piersi to termin, którym określa się sytuację, gdy piersi jednej osoby mają różne kształty i rozmiary. Oczywiście, żadna kobieta nie ma idealnie symetrycznych piersi, ale u niektórych pacjentek jest to o wiele bardziej widoczne niż u innych. Sytuacja ta nierzadko odbija się negatywnie na psychice pacjentki, odbierając poczucie pewności siebie i wpędzając w poczucie wstydu. Dodatkowo, utrudnia dobór odpowiednio dopasowanego stroju, szczególnie biustonoszy i kostiumów kąpielowych.

Asymetria piersi – jakie implanty?

Asymetria piersi może występować w różnym stopniu – od subtelnej, ledwo widocznej nierówności wielkości piersi, po sytuacje, gdy jedna piersi jest zupełnie niepodobna do drugiej. Te różnice anatomiczne pomiędzy pacjentkami mają oczywiście wpływ na dobór procedury stosowanej do korekcji tej niedoskonałości.

W przypadkach niewielkiej asymetrii korekta problemu polega na przeprowadzeniu relatywnie prostej operacji. Dokładnie jest to wszczepienie pacjentce implantów o różnej wielkości – mniejszego w przypadku większej piersi i większego w przypadku piersi mniejszej. W ten sposób uzyskuje się tak pożądaną przez pacjentkę symetrię.

W przypadku poważniejszej różnicy w wielkości obu piersi procedura staje się bardziej skomplikowana i polega często na przeprowadzeniu zabiegu, który określa się jako mastopeksja lub lifting piersi. Procedura ta obejmuje z reguły większą pierś. Dopiero po jej przeprowadzeniu przeprowadza się operację, podczas której następuje wszczepienie implantów piersi. To, czy implanty są takie same, czy różne, zależy oczywiście od anatomii każdej pacjentki. 

Nierówne piersi – to nie musi być problem!

Metody chirurgii plastycznej są w stanie dać zadowalające efekty nawet w przypadku bardzo dużej asymetrii piersi, warto więc skonsultować się z chirurgiem również w sytuacji, gdy pacjentka straciła nadzieję na to, że jej biust może kiedykolwiek wyglądać “normalnie”.

Warto jednocześnie mieć świadomość, że z czasem pierś, która oryginalnie była większa, będzie miała tendencję do mocniejszego wiotczenia i zmiany kształtu. Dlatego – szczególnie w przypadku pacjentek, u których została dokonana korekta dużej asymetrii – czasem może być wymagane przeprowadzenie po jakimś czasie kolejnej operacji, która pozwoli utrzymać symetryczny wygląd. 

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne