Fizjoterapia po zabiegu powiększenia piersi

Operacja powiększenia piersi to z całą pewnością najczęściej przeprowadzany zabieg z szerokiego zakresu usług jaki oferuje chirurgia plastyczna. Choć jest to procedura przeprowadzana rutynowo, to wiąże się ona jednak z dość głęboką ingerencją w ciało Pacjentki, a co za tym idzie, niesie za sobą konieczność odbycia rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po powiększeniu piersi

Jednym z elementów procesu rehabilitacji po tym, jak pacjentce wszczepione zostaną implanty piersi jest bez wątpienia fizjoterapia. Choć techniki operacji powiększenia biustu są obecnie wysoce dopracowane i bezpieczne, a ich efektem najczęściej są nieduże i mało widoczne blizny, to jednak istnieje ryzyko, że w trakcie rekonwalescencji może dojść do nieprawidłowości w tworzeniu się tkanki bliznowatej. Co prawda nie ma to wpływu na funkcjonowanie organizmu, ale jednak może negatywnie wpływać na ostateczny efekt estetyczny operacji, która z założenia ma przecież służyć poprawie wyglądu Pacjentki.

FIZJOTERAPIA w NawMedica – dlaczego warto skorzystać?

Aby minimalizować ryzyko wystąpienia tego typu powikłań, osobom, które chcą skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą nowoczesna chirurgia plastyczna, zdecydowanie zaleca się skorzystanie z usług fizjoterapeutycznych, które doskonale uzupełnią pozostałe czynności związane z rehabilitacją (np. wykonywane samodzielnie ćwiczenia).

Zalety korzystania z fizjoterapii po operacji powiększenia biustu

  • ograniczenie bólu
  • poprawa postawy ciała
  • zwiększenie ruchomości barków
  • utrzymanie piersi w odpowiedniej pozycji

Rekonwalescencja po powiększeniu biustu trwa około 6-8 tygodni. W tym okresie pojawić się może ograniczenie ruchliwości ramion i barków, opuchlizna oraz ból. Zabiegi fizjoterapeutyczne są w stanie przywrócić właściwą statykę i dynamikę stawom, rozluźnić gojącą się tkankę oraz uśmierzyć nieprzyjemne doznania bólowe. Dodatkowo, odpowiednio i fachowo przeprowadzony masaż pomoże w odpowiednim kształtowaniu się blizny i będzie przeciwdziałać nieprawidłowościom w narastaniu tkanki bliznowatej.

PO PORODZIE – zobacz, jakie zabiegi wykonasz w NawMedica Klinika Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Po operacji plastycznej z pomocy fizjoterapeuty warto także skorzystać z innego powodu: specjalista jest w stanie dostosować program terapii i rehabilitacji do konkretnych wymagań konkretnej Pacjentki i do jej stanu zdrowia. W przeciwieństwie do ćwiczeń wykonywanych samodzielnie w domu, rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty zawsze jest prowadzona w sposób optymalny pod kątem zdrowa Pacjentki tak, aby zmaksymalizować efekty i zminimalizować ryzyko dla organizmu. Rehabilitant będzie również w stanie zaproponować odpowiedni, „szyty na miarę” zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania oraz pokaże w jaki sposób prawidłowo je wykonywać.

Choć fizjoterapia po zabiegu powiększenia biustu nie jest absolutnym wymogiem, zdecydowanie można rekomendować ją wszystkim tym Pacjentkom, które pragną jak najszybciej wrócić do formy i zacząć cieszyć się nową, piękną sylwetką.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne