Na czym polega labioplastyka i kiedy jest wykonywana?

Chirurgia estetyczna stale się rozwija, oferując możliwość zmiany wyglądu nie tylko twarzy, ale także stref intymnych. Labioplastyka to jeden z coraz chętniej wykonywanych zabiegów w obrębie warg sromowych, który ma na celu przywrócenie im naturalnego wyglądu i funkcji fizjologicznych.

Chirurgia estetyczna stale się rozwija, oferując możliwość zmiany wyglądu nie tylko twarzy, ale także stref intymnych. Labioplastyka to jeden z coraz chętniej wykonywanych zabiegów w obrębie warg sromowych, który ma na celu przywrócenie im naturalnego wyglądu i funkcji fizjologicznych. Labioplastyka stosowana jest m.in. w przypadku przerostu warg sromowych mniejszych oraz warg sromowych większych, pozwalając nie tylko na ich zmniejszenie, ale także poprawę kształtu. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg i kiedy warto zdecydować się na jego wykonanie.

Labioplastyka – co to jest?

Wygląd sromu może zmieniać się na skutek działania różnych czynników. Jednym z nich są hormony, które w okresie ciąży i menopauzy sprzyjają powiększeniu się warg sromowych. Labioplastyka jest zabiegiem, który pozwala poprawić wygląd sromu, redukując nie tylko kompleksy i wpływając na poprawę jakości współżycia. Dzięki labioplastyce można także zredukować dolegliwości związane z przerostem warg sromowych. Zabieg uwzględnia chirurgiczne usunięcie brzegu przerośniętych warg sromowych lub zastosowanie cięcia w kształcie litery V, a następnie zszycie rany, dzięki czemu wielkość i kształt warg sromowych ulegają zmianie.

Labioplastyka, choć jest zabiegiem z zakresu chirurgii estetycznej, to wpływa także na zdrowie stref intymnych. Zbyt duże, przerośnięte wargi sromowe to jeden z czynników, które zwiększają ryzyko pojawienia się bolesnych otarć i podrażnień, nawracających infekcji intymnych, a także dyskomfortu, który utrudnia cieszenie się aktywnością fizyczną. Kobiety, których wargi sromowe są zbyt duże, cierpią nie tylko z powodu wyglądu sromu, ale także mają poważne problemy z utrzymaniem prawidłowej higieny, uprawieniem niektórych sportów oraz odczuwają dyskomfort, nosząc przylegającą do ciała bieliznę i obcisłą odzież. Labioplastyka pomaga szybko i bezpiecznie przywrócić wargom sromowym naturalną wielkość oraz kształt, a także ich funkcje fizjologiczne.

Zabieg może zostać wykonany różnymi metodami. Plastyka warg sromowych może również uwzględniać ich rekonstrukcję, ujędrnianie i wybielanie – zakres zabiegu dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i problemów konkretnej kobiety. Labioplastyka ma jednak zawsze na celu poprawę wyglądu sromu.

Labioplastyka – wskazania

Labioplastyka zalecana jest przede wszystkim w przypadku przerostu warg sromowych oraz związanych z tym niedogodności, czyli odczuwanego dyskomfortu podczas współżycia i codziennej aktywności. Coraz częściej zabieg ten wykonywany jest także ze względów estetycznych oraz w celu poprawy jakości i komfortu życia intymnego. Brak akceptacji wyglądu sromu może doprowadzić do problemów podczas współżycia, których podłożem jest niska samoocena.

Tagi

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne