Lip lift – na czym polega zabieg poprawiający kształt ust?

Zabieg lip lift to popularny sposób na wymodelowanie kształtu górnej wargi, poprawienie wyglądu skóry pomiędzy czerwienią ust a nosem. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg lip lift, ile trwa rekonwalescencja, jak się do niego przygotować oraz dla kogo jest dedykowany.

 

Lip lift to popularny zabieg wśród osób – zarówno kobiet jak i mężczyzn – które chcą zmienić kształt ust bez korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. 

Kiedy warto się zastanowić nad wykonaniem zabiegu lip lift? Wyjaśniając, zabieg ma na celu zmniejszenie odległości między górną wargą a nosem. W przypadku dużej odległości tego fragmentu twarzy poprzez lip lift można poprawić proporcje i trwale uzyskać efekt większych ust i finalnie – atrakcyjniejszego wyglądu.

Zabieg lip lift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj 40-60 minut. Lekarz chirurgii plastycznej dokonuje nacięcia pod nosem i usuwa fragment skóry poniżej nosa. W efekcie skracana jest długość rynienki nosowo-wargowej, a czerwień wargowa górnej części ust zostaje nieco wywinięta na zewnątrz. 

Nacięcie przypomina kształt rogów byka – można zresztą spotkać się z nazwą zabiegu: bullhorn lip lift.

Jak przygotować się do zabiegu lip lift?

Zabieg ten nie jest skomplikowany, Pacjent tego samego dnia opuści klinikę chirurgii plastycznej. Co ważne, jak w przypadku każdego zabiegu operacyjnego, Pacjent na dwa tygodnie przed wizytą w klinice nie powinien przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi. Lekarz zawsze pomaga w podjęciu decyzji na temat zabiegu podczas konsultacji – podstawowym kryterium jest odległość w milimetrach od górnej wargi do podstawy nosa.

Rekonwalescencja po zabiegu lip lift

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu w niedługim czasie po jego wykonaniu Pacjent może opuścić klinikę. Opatrunek pod nosem jest delikatny, nie rzuca się w oczy, ale musi pozostać do pełnego wygojenia. Niewielki obrzęk nad górną wargą może utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Finalny efekt będzie można zobaczyć po kilkunastu dniach. Zdjęcie szwów odbywa się mniej więcej w 5-7 dobie po zabiegu.

 


Umów się na wizytę już dziś: tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne