Kiedy można poddać się operacji powiększenia piersi?

Powodów, dla których kobiety decydują się na powiększenie piersi, może być kilka. Do najczęstszych należą: niezadowolenie ze zbyt małego rozmiaru biustu, stan piersi po ciąży lub po okresie karmienia, chęć ujędrnienia i podniesienia piersi. 

 

Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, by móc poddać się operacji powiększenia piersi. Zaznaczamy jednak, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz – dlatego konieczna jest konsultacja, którą przeprowadza dr Ryszard Nawrocki w Centrum Medycznym Nawmedica Wrocław.

Operacji powiększenia piersi można się poddać, gdy spełnione są następujące warunki:

Pełnoletność: Najczęściej operacje plastyczne, w tym powiększenie piersi, wykonuje się u osób, które ukończyły 18 lat. Wynika to z tego, że ciało musi być w pełni rozwinięte.

Dobry stan zdrowia: Kandydatka do operacji musi być w dobrym stanie zdrowia ogólnego, bez poważnych chorób przewlekłych, które mogłyby zwiększyć ryzyko komplikacji operacyjnych.

Stabilna masa ciała: To istotne, aby waga była stabilna, ponieważ duże wahania masy ciała mogą wpływać na wygląd piersi.

Realistyczne oczekiwania: Kandydatka powinna mieć realistyczne oczekiwania co do wyników operacji i być świadoma potencjalnych ryzyk i komplikacji.

Brak przeciwwskazań medycznych: Przed operacją należy wykonać szereg badań (np. morfologia krwi, EKG, badanie piersi), aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Gotowość na rekonwalescencję: Pacjentka musi być świadoma czasu i wymagań związanych z okresem rekonwalescencji po operacji, w tym konieczności unikania pewnych aktywności fizycznych przez pewien czas.

Konsultacja z doświadczonym chirurgiem plastycznym, jakim jest doktor Ryszard Nawrocki, jest niezbędna, aby dokładnie ocenić, czy pacjentka jest odpowiednią kandydatką do operacji powiększenia piersi. To również czas, w którym omawiane są wszelkie szczegóły związane z zabiegiem.

Umów konsultację z doktorem Ryszardem Nawrockim w Nawmedica Wrocław

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne