Jak się przygotować do zabiegu chirurgii plastycznej?

Zabieg chirurgii plastycznej jest tak samo poważny, jak każdy inny zabieg chirurgiczny i pacjent musi być do niego odpowiednio przygotowany. Konkretnych wskazówek udziela lekarz prowadzący, jednak istnieją ogólne zasady, o których warto wiedzieć. Przeczytaj nasz krótki artykuł.

W zależności od rodzaju zabiegu, stanu pacjenta oraz stosowanego znieczulenia, wymagane są inne badania przed operacją. Osoby zdrowe najczęściej muszą przejść podstawowe badania przed zabiegiem chirurgii plastycznej. Zazwyczaj wymagane jest oznaczenie czynników APTT, INR, PT informujących o stanie układu krzepnięcia oraz czynników antyHBs, HCV.

Jakie badania wykonać przed operacją?

Przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym wykonuje się również morfologię, jonogram, oznaczenie grupy krwi, próby wątrobowe (ASPAT, ALAT) oraz badanie EKG. Pacjentom zaleca się szczepienie na żółtaczkę typu B.

Osoby chore na choroby przewlekłe kierowane są na konsultacje specjalistyczne i dodatkowe badania, dzięki którym mogą one być zakwalifikowane do zabiegu. Dodatkowo przed operacją piersi wykonuje się USG piersi lub mammografię, a przy poprawie kształtu nosa – rtg. nosa i zatok obocznych nosa. Przeciwwskazaniem do zabiegów chirurgii plastycznej jest ciąża. Operacji nie można przeprowadzać w trakcie menstruacji.

Dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem konieczne jest odstawienie niektórych leków, na przykład niesterydowych leków przeciwzapalnych takich jak acard czy aspiryna. Należy unikać dużych ilości kawy, alkoholu i papierosów. Nie można opalać okolicy ciała, która ma być poddana zabiegowi.

Jak zachować się tuż przed zabiegiem?

Na dzień przed planowanym zabiegiem i w dniu zabiegu wskazana jest dieta lekkostrawna, a na około 6 godzin przed zabiegiem nie wolno w ogóle spożywać pokarmów. Przed zabiegiem ciało należy dokładnie umyć. Nie należy zakładać biżuterii ani robić makijażu, jedynie ubrać wygodną odzież. Osoby przewlekle chore powinny zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Ważne jest, by pamiętać o przygotowaniu transportu po zabiegu. Nie można samemu prowadzić auta.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne