Ile czasu nosić pas uciskowy po operacji powiększenia piersi?

Operacja powiększenia piersi to jeden z najpowszechniej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, skoro idealny biust to marzenie wielu kobiet. Jednak, aby móc cieszyć się upragnionym efektem, koniecznie należy przestrzegać zasad obowiązujących kobiety przechodzące rekonwalescencję po zabiegu. Jednym z nich jest konieczność noszenia pasa uciskowego przytrzymującego powiększony biust.

Operacja powiększenia piesi – na czym polega?

Operacja powiększenia piersi obejmuje z reguły wszczepienie pod skórę silikonowych implantów. Zamiast silikonu stosowany bywa także roztwór soli fizjologicznej. Niezależnie od wypełnienia, jest to zabieg, który przeprowadza się przy pełnym znieczuleniu i trwa około 3 godziny.

Po operacji zaleca się, aby pacjentka przez około dobę pozostawała pod obserwację w klinice. Jeśli nie pojawią się niepożądane objawy, po tym czasie może wrócić do domu. Nie jest to jednak koniec rekonwalescencji, który trwa około 6-8 tygodni. Podczas jego trwania trzeba pamiętać o przestrzeganiu określonych przez lekarza zasad bezpieczeństwa i higieny. Jedną z tych zasad jest wymóg noszenia specjalnego pasa uciskowego, który unieruchamia zoperowany biust.

Pas uciskowy po operacji powiększenia piersi

Pas uciskowy to specjalny rodzaj bielizny, który można określić mianem specjalistycznego opatrunku. Jego zadaniem jest nie tylko poprawa komfortu, ale i przeciwdziałanie wystąpieniu powikłań. W odróżnieniu od stanika pooperacyjnego, umieszcza się go powyżej piersi, a jego funkcja polega na zapobieganiu przesunięcia się implantów zbyt wysoko.

Dodatkowo, stosowanie pasa kompresyjnego po operacji powiększenia piersi wspomaga funkcjonowanie tkanek. Ucisk umożliwia prawidłowy przepływ limfy i krwi, a co za tym idzie, optymalne dotlenienie i odżywienie tkanek. Stosowanie pasów uciskowych zmniejsza ryzyko powstania obrzęku lub zastoju limfatycznego, pomaga w szybszym powrocie do sprawności.

Jak długo należy nosić pas uciskowy po operacji powiększenia piersi?

Większość lekarzy zaleca noszenie pasa uciskowego przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji, ale oczywiście długość tego okresu uzależniona jest od osobistych czynników. Z tego powodu, decyzję o wydłużeniu lub skróceniu tego czasu każdorazowo powinien podjąć lekarz.

Aby mieć pewność, że operacja powiększenia biustu przyniesie oczekiwany rezultat, warto skorzystać z usług doświadczonego chirurga plastycznego, takiego który nie tylko sprawnie dokona zabiegu, ale potem równie fachowo będzie w stanie ocenić efekty interwencji chirurgicznej i zaproponować właściwe techniki rekonwalescencji.


Umów się na wizytę już dziś: tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

 

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne