Czy własny tłuszcz może być wykorzystany do powiększenia piersi?

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która bardzo szybko się rozwija. Co chwilę słyszy się o nowych metodach oraz innowacyjnych technikach, które w jeszcze bardziej efektywny i mniej inwazyjny sposób, mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu.

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która bardzo szybko się rozwija. Co chwilę słyszy się o nowych metodach oraz innowacyjnych technikach, które w jeszcze bardziej efektywny i mniej inwazyjny sposób, mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Niewątpliwie jednym z takich rozwiązań jest lipolifting piersi, czyli powiększenie biustu przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej.

Lipolifting piersi – innowacyjna metoda w chirurgii plastycznej

Możliwość wykorzystania swojej własnej tkanki tłuszczowej do powiększenia biustu jest jedną z technik, która całkowicie odmieniła życie wielu kobiet. Odjęcie tłuszczu z niechcianego miejsca i dodanie go tam, gdzie jest to najbardziej pożądane – brzmi jak nierealne marzenie. Okazuje się jednak, że jest to całkowicie możliwe i z roku na rok coraz chętniej wykorzystywane przez kobiety pragnące powiększyć swój biust. Nic w tym dziwnego, ponieważ oprócz podwójnej korzyści, ma jeszcze jedną kluczową zaletę – jest mniej inwazyjną metodą powiększenia piersi od klasycznego wszczepiania implantów.

Lipotransfer tłuszczu jest zabiegiem w niewielkim stopniu obarczonym powikłaniami. Spowodowane jest to tym, że przeszczepiany materiał biologiczny posiada całkowitą zgodność tkankową, ponieważ pochodzi z własnego ciała. Ponadto, zabieg nie jest wykonywany pod narkozą, a jedynie w znieczuleniu, co ogranicza ryzyko związane z wprowadzaniem organizmu w anestezję ogólną.

Lipoliftig piersi posiada szereg zalet, dzięki którym kobiety pragnące powiększyć swój biust chętnie z niego korzystają. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy kwalifikuje się do tego zabiegu. Osoby bardzo szczupłe, które nie posiadają wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, nie mogą powiększyć piersi tą metodą. Efekty lipoliftingu są trwałe, ale w przypadku braku wahań wagi. Jeśli osoba po takim zabiegu zacznie proces odchudzania, to rozmiar biustu ulegnie zmniejszeniu, ponieważ tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana, a jak powszechnie wiadomo – nie da się jej pozbyć tylko z tych miejsc, z których się chce.

Tagi

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

Dane kontaktowe Kliniki Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu

Chcesz skorzystać z naszych zabiegów? Zapraszamy do kontaktu. Aktualne dane na temat siedziby, telefonu i adresu e-mail naszej kliniki znajdują się na stronie.

ul. Dolnobrzeska 5A
Wrocław 54-072

tel. +48 782 139 601

e-mail: info@drnawrocki.com.pl

Umów wizytę

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 08:00 – 20:00
sobota: 08:00 – 15:00
niedziela, święta: nieczynne